"לך תחפש" – חיפוש מאמרים

חיפוש

היועצת

 "לך תחפש" – חיפוש מאמרים

להיות סטודנט זה קודם כל לקבל מייל שבועי עם רשימת קריאה מכל מרצה ומרצה שבטוח שאתם לומדים רק אצלו ואתם לא יכולים לחכות כבר לצלול לתוך מאמר של 90 עמודים. אבל, הרבה מרצים גם לא מעלים את המאמרים למודל והרבה זמן מתבזבז על למצוא את המאמרים. אז אם לא בא לכם להיות הסטודנטים ששולחים בוואטספ של הקבוצה יום לפני 'מישהו מצא מה צריך לקרוא ויכול לשלוח' – תקשיבו.
הרבה סטודנטים לא יודעים את זה, אבל גוגל יכול להיות יופי של מנוע חיפוש למציאת מאמרים בעברית. נכון שבחיפוש 'רגיל' גוגל יעלה תוצאות לאו דווקא אקדמיות, אבל שימוש נכון יניב תוצאות יפות במציאת מאמרים אקדמיים.
שלושה כללי אצבע להצלחה:
👈 הראשון:  להקליד בשורת החיפוש ביטויים בניסוח קרוב לשאלת מחקר, למשל: 'השפעתם של מרצים מצחיקים על הקשב של סטודנטים בשיעור'. הקלדה של מילות מפתח, כמו: מרצים, קשב, הומור יעלו כנראה תוצאות של כתבות עיתונאיות ועוד פריטי מידע לא אקדמיים, שאתם לא באמת צריכים אם בא לכם מתישהו להתחיל אשכרה לקרוא את המאמר.
👈 השני: להקליד את המושגים האקדמיים המדויקים, למשל "האם הטובה דיה" (Good enough mother) ולא "אם טובה" או "אם טובה מספיק".
👈 השלישי – טיפ מנצח: מצאתם מאמר מעולה בעברית? אש עליכם! רדו לרשימה הביבליוגרפית בסוף המאמר וחפשו בהערות השוליים שלו. בד"כ אם המאמר מתאים לכם, גם המקורות עליהם הוא התבסס ואותם הוא איזכר בהערות השוליים יתאימו.
בהצלחה!

ייעוץ וכתיבה: נעה סלור ואופיר ממן

 

בואו נקבע!

X
בואו נקבע!
סגירת תפריט
דילוג לתוכן